Zabytkowy zespół Młyna Wodnego

Coraz częściej zabytkowe budowle przemieniane są w atrakcyjne hotele z bogatą ofertą konferencyjną. Polecamy kolejne ciekawe miejsce dostępne już w meeting.pl – Hotel Młyn Aqua SPA i Hotel Młyn Aqua SPA Biblioteka w Elblągu.

Z obiektem wiąże się ciekawa historia, oparta na legendzie z czasów wojsk napoleońskich, które zmuszały mieszkańców Elbląga do zaopatrywania żołnierzy w żywność. Głosi, że sprytna Młynarzowa, której podobizna obecnie widnieje nad wejściem do restauracji, użyła podstępu aby zapobiec opróżnieniu spiżarni oraz piwnicy z winami. Roztropnie połowę żołnierzy poczęstowała chlebem z zepsutej mąki i dobrym winem, a pozostałych doskonałym pieczywem lecz cierpkim napitkiem. Skonsternowani żołnierze kłócili się nie mogąc dojść do porozumienia czy jedzenie i napitek są dobre czy złe, aż kwatermistrz odstąpił od rekwizycji budynku.

Zapewniamy, że obecnie zarówno jadło jak i napitek są doskonałej jakości.

Po gruntownym remoncie, zabytkowe budynki oferują gościom 48 pokoi o standardzie 3 i 4 *, restaurację i 4 sale konferencyjno – bankietowe, w których grupy szkoleniowe mogą realizować wydarzenia nawet do 150 osób.

Warto wspomnieć, że Hotel hołdując mottu „Wypoczętym szczęście sprzyja!”, zapewnia dostęp do Aqua SPA z sauną, jacuzzi oraz basenem z masażami wodnymi.

Więcej: hotelmlyn.com.pl