Współczesny duch tradycji cysterskiej

Według legendy, w miejscu gdzie dziś stoi Hotel Podklasztorze, Księcia Kazimierza Sprawiedliwego uratowało 12 lwów, po tym jak zagubił się podczas pogoni za jeleniem. W 1176 r. książę nadał Sulejów Cystersom, którzy zbudowali tam kościół i klasztor...

Przez stulecia progi opactwa odwiedzali znamienici goście: królowie, książęta, artyści i politycy m.in. Kazimierz Jagiellończyk, Wincenty Kadłubek a nawet Władysław Jagiełło podczas drogi na Grunwald w roku 1410.

Dziś w tym pięknym miejscu w centrum Polski – zaledwie 120 km od stolicy, w sąsiedztwie jeziora w środku dawnej Puszczy Pilickiej w dodatku nad piękną rzeką, w XII-wiecznym Opactwie Cysterskim stoi majestatyczny Hotel. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Europie, wyróżniony rozporządzeniem Prezydenta RP jako  pomnik historii (jeden z 54 zabytków w Polsce).

Hotel został przystosowany, poszanowaniu dla ducha historii, do organizacji konferencji, eventów i bankietów firmowych. Jednocześnie ze względu na wyjątkową lokalizację po zakończeniu spraw biznesowych istnieje możliwość zrelaksowania się w SPA bądź udziału w spływie kajakowym rzeką Pilicą i Luciążą, rejsie żeglarskim po Zalewie Sulejowskim a nawet jazdy konnej w zaprzyjaźnionej stadninie.

Hotel proponuje gościom możliwość wyboru jednego z wielu stylowych pokoi: Winiarza, Furtiana albo Opata Salomona. Pokoje różnią się od mniszych cel z XII wieku, ale współczesność wnętrz podkreśla historyczny charakter miejsca.

Wizytówką Hotelu Podklasztorze jest doskonałe śniadanie. Gościom proponuje się chleb pieczony wg tradycyjnej receptury cysterskiej, wędliny z hotelowej wędzarni i dania regionalne. W ramach imprez integracyjnych, bardzo interesującą propozycją jest „Biesiada Cysterska”, podczas której w autentycznych wnętrzach nadarza się niepowtarzalna okazja poznania potraw i zwyczajów życia codziennego dawnych mnichów.

Pracownicy hotelu zapewniają, że „Tylko w Hotelu Podklasztorze poznasz legendarną cysterską gościnność…”

Zdjęcia pochodzą ze strony obiektu.
Źródło: hotelpodklasztorze.pl