The Venue Expo 2016 Liverpool, czyli wydarzenie roku branży MICE Europy i Wielkiej Brytanii

Po raz trzeci branża MICE Europy i Wielkiej Brytanii spotka się 8 i  9 listopada 2016 w Liverpoolu podczas The Venue Expo 2016. Wydarzenie przyciągnie profesjonalnych organizatorów eventów, przedstawicieli obiektów i dostawców wspierających realizację wydarzeń. Edycja z roku 2015 gościła 3 400 uczestników i ponad 800 kupców a prognozy na ten rok przewidują zwiększenie tych liczb.

Spotkanie z kontrahentem, poznanie wzajemnych propozycji i oczekiwań to dobry początek współpracy.

I choć współczesny rynek biznesu w dużej mierze przeniósł się do świata Internetu, to nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu w relacjach biznesowych. Rozmowa telefoniczna lub twarzą w twarz daje lepszą możliwość wymiany informacji i poznania partnera. Nawet jeżeli już dłuższy czas z kimś współpracujemy, to mile widziane są spotkania przy kawie.

Podobne priorytety postawili sobie organizatorzy targów w Liverpool’u. Umożliwiają w sposób łatwy, wygodny i szybki spotkać nowych partnerów i odświeżyć znajomości. Pośród uczestników będzie można spotkać przedstawicieli m.in.: Allianz, University of Salford Manchester, Greater Manchaster Chamber of Commerce i wielu innych (Who visits The Expo Venue).  Jest to szansa na poszerzenie kontaktów ale również horyzontów wiedzy i granic zawodowych.

Organizatorzy proponują 4 bloki seminaryjne, które poprowadzą wybitne osobowości, praktycy i doskonali mówcy.

Tegoroczne wydarzenie ponownie umożliwi bezpośredni kontakt ze specjalistami z branży i będzie niepowtarzalną okazją udziału w Seminariach CPD (przyp. red. Continuing Professional Development), podczas których przez dwa dni uczestnicy będą czerpać wiedzę z doświadczeń profesjonalistów.

Event Technology Stage (program)

Panel rozwoju technologii w realizacji wydarzeń, pozwoli słuchaczom poznać prognozy i plany wykorzystania nowych technologii w świecie biznesu, i jak je skutecznie wykorzystać. Prelegenci opowiedzą jak znaleźć swoją ścieżkę i przemienić ją w sukces. Wystąpią m.in.: Jo Egan (Marketing Manager w HotelDesk), Felix Stround Allen (Dyrektor Crowd Comms Europe), John Martinez (właściciel Shocklogic).

PA Hub (program)

Podczas spotkań przygotowanych przez Stowarzyszenie Asystentów czyli The PA Hub, odbędą się wykłady i warsztaty specjalnie dla  Personal, Executive i Virtual  asystentów. Aby skutecznie wspierać swojego menedżera i być najlepszym asystentem należy wyróżniać się z tłumu, nieustannie szkolić się i lubić swój zawód. Prelegenci pokażą nowe sposoby pracy i podzielą się doświadczeniami, a będą to m.in.: Bethany Fovargue (Asystent Zarządu) czy Heather Baker ( International PA at Baker Thompson Associates).

Live Production Stage (program)

Jak planować aby zmaksymalizować wydajność, trwałość i efektywność bez konieczności maksymalizowania zasobów? Czyli o tym jak zostać mistrzem efektywności opowiedzą m.in.: Steven Garratt (Giggle Group), Andrew Smith (A-Vision) i inni mistrzowie tematu.

Leadership Stage  (program)

Ostatni panel będzie dotyczył seminariów i wykładów prowadzonych przez liderów branży MICE w Wielkiej Brytanii, a będą to m.in.: Andy Wilcox, Liz Pollard, Kevin Jackson, czy Gary Millar. 

Wybór Exhibition Centre in Liverpool na centrum świata wydarzeń, jest doskonały.

Exhibition Centre in Liverpool to kompleks stworzony by gościć wystawy, koncerty, konferencje, bankiety i  wydarzenia wielkiej rangi. Centrum Wystawiennicze składa się z 3 hal wystawienniczych o imponujących rozmiarach, z powodzeniem zamienianych w  8 sal konferencyjnych i Atrium z widokiem na rzekę Mersey. Zewnętrzna powierzchnia The Deck i tarasy nadrzeczne zapewnią dodatkową przestrzeń wystawienniczą.

Atutami miejsca są szerokie korytarze, taras,  dostosowane miejsce rozładunku sprzętów, parking na 1 600 miejsc i 4* Pullman Hotel Liverpool. Jeżeli ta powierzchnia okażę się niewystarczająca to sąsiadujące BT Convention Centre i Echo Arena użyczą swoich powierzchni.

Ze względu na bliskie sąsiedztwo portu, dwóch międzynarodowych lotnisk, sieci linii kolejowych i komunikacji miejskiej bez przeszkód można dotrzeć na wydarzenie. Istnieje możliwość dojazdu samochodem i pozostawienie go na dedykowanym parkingu, a także zorganizowanie transferu z Lotniska Liverpool John Lennon. Trudno będzie się zgubić w drodze do celu, gdyż dla uczestników przygotowano przewodnik jak łatwo i szybko odnaleźć Exhibition Centre in Liverpool: REACH US BY LAND, SEA AND AIR.

Organizatorzy zapewniają, że o wiele łatwiej będzie przybyć niż wyjechać po dwóch dniach pełnych spotkań, szkoleń i wrażeń.
Chętni? Nadal można zarejestrować swoje uczestnictwo w wydarzeniu i otrzymać bezpłatne wejściówki.

Do zobaczenia!

Źródła: thevenueexpo.co.uk, exhibitioncentreliverpool.com