Przewodnik przetrwania na Marsie dla Event Plannera

Wybierając się w podróż musimy przewidzieć różne sytuacje. Tak samo jest z realizacją wydarzenia, eventu, konferencji, etc. Ponieważ obecnie pojawia się wiele ekranizacji powieści o charakterze futurystycznym i związanymi z tym podróżami międzyplanetarnymi, warto pokusić się o porównanie Event Plannera do Kosmonauty wybierającego się na Marsa.

Adaptacja Event PlanneraAdaptacja
Oczywiście nie przewidujemy, że „coś pójdzie nie tak”. Warto jednak przewidzieć czy coś może, i w  jakim stopniu, utrudnić nam realizację wydarzenia: usterki sprzętowe, braki, spóźnienia ludzi, dostarczenia sprzętów i tym podobne.  Zdolność przystosowania do zmian i szybkie dopasowanie się do sytuacji to chleb powszedni każdego Event Plannera.
Nasza rada: Zawsze miej Plan B, C a nawet i D.

Zapobiegawczość Event PlanneraPrzewidywanie
Porównując realizację wydarzenia do pobytu na Marsie – jak już tam będziemy to warto mieć wszystko. Jeżeli kierujesz projektem w nowej nieznanej lokalizacji, sprawdź możliwości logistyczne okolicy. Warto mieć „checklistę” rzeczy potrzebnych, najlepiej sprawdzoną przez kogoś jeszcze i zawsze być wyposażonym w „skrzynkę ratunkową” (emergency box): taśma, nożyczki, apteczka, żel odkażający do rąk itp.
Nasza rada: W miarę możliwości miej „wszystko co potrzebne”.

CateringCatering’owe trendy
W nowym filmie Andy’ego Weir’a, nakręconego na podstawie noweli „Marsjanin”, bohater grany przez Matt’a Damon’a przeżył dzięki diecie ziemniaczanej.
Na szczęście catering Twojego eventu będzie o niebo lepszy! Zwracając uwagę na współczesne trendy kulinarne, pamiętaj aby wziąć pod uwagę wszelkie wymagania dietetyczne gości.
Nasza rada: Pamiętaj, że dobre menu zawsze działa.

Próba generalnaPróba generalna
Jak filmowy “Marsjanin”, jeżeli nie wiesz czy coś zadziała, w pierwszej kolejności przetestuj to. Dokonanie wcześniejszej próby oszczędzi niepotrzebny stres, straty czasu i pieniędzy podczas wydarzenia.
Nasza rada: Najlepiej sprawdzić czy nasz pomysł zadziała na małą skalę, a jeśli się powiedzie, można podnieść poprzeczkę.

 
KomunikacjaKomunikacja
Na Marsie nie ma zasięgu sieci komórkowych (jeszcze), tak samo bywa z lokalizacjami wydarzenia. Upewnij się, że jesteś w stanie szybko porozumieć się ze swoim zespołem. Na szczęście technika posunęła się do przodu i mamy do dyspozycji krótkofalówki albo ostatnio coraz częściej wykorzystywany sygnał wifi.
Nasza rada: Warto mieć ustalony podział zadań i sieć kontaktów.

Jak widać realizacja wydarzenia, jest czasem niczym wyprawa na Marsa. Na razie rynek eventów obejmuje jedynie Planetę Ziemię ale zdobyte tu doświadczenia w przyszłości wykorzystamy w Kosmosie.

Inspiracja: eventbrite.co.uk