Najpiękniejsze, najciekawsze czy najdroższe? Hotele, które musisz dodać do swojej „Listy rzeczy do zrobienia w życiu” cz. I

Nocleg w hotelu zazwyczaj jest zaledwie elementem podróży. Przygotowując plan wyjazdu większość z nas zaczyna od doboru miejsca na mapie biorąc pod uwagę klimat, zabytki… Następnie decydujemy się na optymalną formę transportu i dopiero na końcu wybieramy hotel. A gdyby tak odwrócić kolejność i postawić hotel na pierwszym miejscu i uczynić go celem podróży? Zapraszamy na krótką wycieczkę po najciekawszych, najpiękniejszych, najdziwniejszych i najbardziej docenianych hotelach świata, w których warto spędzić choć jedną noc.

Przygoda w krainie lodu czyli Hotel De Glace w Quebec

Miłośnicy zimy odnajdą się w kanadyjskim Hotel de Glace, gdzie wszystkie sprzęty wykonane są z lodu na specjalne zamówienie. Łóżka, meble, dekoracje i rzeźby a nawet naczynia zostały zaprojektowane i wykonane przez kreatywnych artystów, i nie ma dwóch takich samych elementów. Dodatkowo aby wydobyć piękno tak surowego otoczenia całość jest pięknie oświetlona.
Od samego początku, czyli 2001 roku  obiekt otrzymuje liczne nagrody: Tourist Attraction, Best Recreational Tourism Enterprise czy Tourism Employee. Aby jeszcze uatrakcyjnić ofertę hotelu twórcy zbudowali piękną Kaplicę dla odważnych i chętnych, która pozwala stworzyć magiczną atmosferę podczas ślubu.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.hoteldeglace-canada.com)

Jak zostać VIP-em na jedną noc, to tylko w Wynn Hotel in Las Vegas

Czujecie, że zasługujecie na traktowanie po królewsku? W Las Vegas choć raz macie okazję poczuć się jak VIP lub bogaty obywatel świata. Nocując w Wynn Hotel można z góry spojrzeć na całe Las Vegas, bo obiekt to dwa wysokie budynki a okna w pokojach sięgają od podłogi po sufit niczym w akwarium. Wieczór w hotelu można spędzić w SPA, na wytwornej kolacji w restauracji, na zakupach w butikach największych projektantów jak Givenchy lub po prostu w kasynie.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.wynnlasvegas.com)

Filmowa przygoda w stylu Plaza Hotel w Nowym Jorku

Znajdujący się w sercu Manhattanu zachwyca bogactwem i elegancją od ponad stu lat. Dominujący kolor złota i kremowe korytarze nieznacznie zmieniały się w tym czasie. Od momentu wejścia przez obrotowe drzwi w The Plaza New York możecie poczuć się jak gwiazda filmowa czy osobistość świata polityki, które gościły tu w ciągu minionego stulecia. Przechadzając się po hotelu, pijąc koktajl w barze Champagne lub korzystając z usług lokaja pamiętajmy, że przed nami to samo czynili Sinatra, Greta Garbo, Liza Minnelli czy John Lennon. Nagrano tu również sceny do tak znanych filmów jak: The Great Gatsby, Slepless in Seatle czy North by Northwest Hitchcock’a.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.theplazany.com)

Noc w luksusowym „ranczo” czyli  Post Ranch Inn

Miejsce, w którym powstała ta luksusowa oaza spokoju, czyli Post Ranch Inn niegdyś było kowbojskim ranczem na którym mieszkali hodowcy bydła. Na szczycie klifów Big Sur w Kalifornii znajduje się ekologiczny hotel nazywany architektonicznym cudem, który koniecznie warto zobaczyć ze względu na nietypowe usytuowanie i piękne widoki nawet pod prysznicem. Pokoje mają prywatne tarasy, kominki opalane drewnem i jacuzzi na świeżym powietrzu a wszystko na skaju urwiska nad Pacyfikiem. Jest to hotel tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Można się więc tu zrelaksować, ponownie wsłuchać się w siebie i w osobę nam towarzyszącą oraz w środowisko, ponieważ w pokojach nie ma telewizorów ani budzików.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.postranchinn.com)

W Disney’s Animal Kingdom Lodge możemy stanąć oko w oko z dziką Afryką

Okazuje się, że mieszkając w Stanach Zjednoczonych wszystko jest możliwe jak w amerykańskim śnie. Jeżeli nie możecie wybrać się do Afryki, możecie „przenieść” Afrykę bliżej spędzając czas w Disney’s Animal Kingdom Lodge, hotelu zainspirowanym tradycjami afrykańskiej sawanny. Stajemy o krok od Afryki bo hotel zbudowano na kształt podkowy co ułatwia podziwianie pięknych krajobrazów z pokojowych balkonów. Poza dziką przyrodą i ponad 200-oma kopytnymi zwierzętami, możemy podziwiać jeden z największych światowych zbiorów sztuki afrykańskiej, kąpać się w pięknych basenach i przeżyć przygodę godną świata magii Disneya.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.disneyworld.disney.go.com)

Nowojorski szyk czyli Refinery Hotel

W sercu kreatywności Nowego Jorku, niedaleko Parku Bryant, w słynnej dzielnicy mody znajdziemy Refinery Hotel. Przekształcona przemysłowa powierzchnia na 12 piętrach mieści 197 wyrafinowanych pokojów. Każdy „ubrany” w klasyczną czerń i biel, przybrany czerwonymi elementami pozwala poczuć atmosferę galerii sztuki. Bogata historia Nowego Jorku, gdzie przybywali ludzie z całego świata,  odcisnęła piętno na rozwoju przemysłu, kultury, sztuki i mody. Tu nie ma ram a wspólne powierzchnie są gotowe przyjąć tę różnorodność. Na ścianach zobaczymy oryginalne obrazy i meble w stylu zarówno vintage jak i modern. Aby czuć się swobodnie powinniśmy pamiętać o zabraniu eleganckich strojów bo przecież to jedna ze stolic mody na świecie.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.refineryhotelnewyork.com)

To w którym hotelu się widzimy?
Jeśli znacie podobne miejsca na Świecie podpowiedzcie nam proszę na naszym profilu FB 🙂

Inspiracje: www.room5.trivago.com