Królewska klasa, czyli najbardziej ekskluzywny przelot samolotem na świecie

Latamy każdego dnia

Podróże lotnicze stały się codziennością, a czasami są jedyną możliwością skrócenia czasu podróży. Zasięg miejsc, do których możemy dotrzeć zdecydowanie się zwiększył. Pamiętać jednak trzeba o miejscach, które gdyby nie lotnictwo nie zostałyby odkryte tak szybko przez nowożytną cywilizację. Co prawda samolot ma inną ładowność w porównaniu ze statkiem, ale koszt długiej podróży zdecydowanie szybciej się zwraca w przypadku produktów wymagających szybkiego dostarczenia lub krótkiej daty ważności.

Można latać w obłokach albo jak kto woli dla przyjemności

Można podróżować klasą ekonomiczną lub business, czyli za odpowiednią cenę zapewnić sobie lepszą jakość podróży. Najdroższą podróż samolotem można odbyć z linią Etihad Airways, na trasie Nowy Jork – Mombai. Za cenę 38 000 $ istnieje możliwość wykupienia  1 z 2 miejsc w Etihad Airbus A380, w najdroższej na świecie taryfie. Jeżeli zdecydujemy się odbyć lot powrotny, koszt oczywiście się podwaja.

Rekordowa cena przelotu, niezmiennie należy do linii Etihad Airways

Poprzednia rekordowa cena przelotu z Nowego Jorku do Abu Dhabi, również należała do linii lotniczej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekstrawagancki podniebny apartament w Airbus A380 ma 3 pokoje, zarezerwowane dla maksimum 2 pasażerów. W każdym samolocie tej klasy znajduje się tylko jeden apartament.

Podczas podróży pasażerowie mogą zrelaksować się w salonie z 32 calowym telewizorem, odpocząć w sypialni z podwójnym łożem lub odświeżyć z łazience z pięknym i przestronnym prysznicem. W tym wystawnie urządzonym wnętrzu pasażer może spodziewać się najlepszej obsługi dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb.

VIP travel concierge service pozwala każdemu pasażerowi poczuć się po królewsku.

Od momentu zabukowania, aż do końca lotu, w cenie przelotu gwarantowana jest indywidualna obsługa. Podczas lotu mamy opiekę Kamerdynera, który pomoże nam zarezerwować hotel, czy stolik w restauracji. Dodatkowo w cenie jest usługa szofera, prywatny check-in i ekskluzywna poczekalnia na lotnisku. Wykwintne potrawy przygotowane przez osobistego kucharza pozwolą dosłownie poczuć smak luksusu.

Czy na następny urlop wybierzecie się liniami Etihad? Oczywiście koszt jest wysoki, ale gdybyście mieli okazję wznieść się na wyżyny luksusu nie skorzystalibyście?

Inspiracje: smartmeetings.com