Komnaty konferencyjne

Pięknie odrestaurowany Zamek Joannitów w Łagowie to  dawna siedziba Zakonu Joannitów, a od niedawna kolejna propozycja lokalizacji na event dla Organizatorów w meeting.pl.

Komnata Komtura i sala rycerska czy hotel i restauracja?

Historia zamku sięga roku 1299, kiedy to na Sokolej Górze margrabiowie brandenburscy Otton i Henryk nadali Castrum Lagowe rycerzowi Albrechtowi de Klepitz.  Otoczony parkiem z licznymi pomnikami przyrody Zamek znajduje się w przesmyku między dwoma jeziorami Trześniowskim i Łagowskim.

Stylizowane meble i zabytkowy wystrój pasują do charakteru obiektu, jednocześnie zgrabnie kryjąc nowoczesne udogodnienia audiowizualne jak projektor, ekran i techniczne jak mównica. W salach, komnatach lub na dziedzińcu, w dzień można zorganizować szkolenie, a wieczorem uroczystą kolację czy bankiet. Podczas realizacji konferencji zespół pracowników obiektu zapewni  dbałość o każdy szczegół związany z jego organizacją.

Dodatkową atrakcją realizowanych wydarzeń mogą być: pokaz sztucznych ogni, występy zespołów tańca, „Teatr Ognia” oraz Bractwo Rycerskie. Ta ostatnia atrakcja przewiduje pokaz średniowiecznych walk na zadaszonym, zielonym od bluszczu dziedzińcu.

Po dniu przepełnionym wysiłkiem umysłowym warto dać odpocząć głowie, a zrelaksować duszę i ciało. Głodni wrażeń i zarazem odważni Goście noc mogą spędzić w „Pokoju Komtura” albo pokoju „Katownia”, który posiada dekoracje w stylu średniowiecznej sali tortur.

Polecamy spacer po parku, nad jeziorem lub obok dwustuletniego buku czerwonolistnego. Zaostrzony spacerem apetyt, można zaspokoić w zamkowej restauracji, gdzie kuchmistrz uraczy Gości: zupą „Ochmistrzyni Dworu”, „Szatańskim Jadłem”, „Snem Klucznika” czy „Rapierem Joannitów”, a na deser „Zaduma nad czekoladową baśnią”.

Z rycerskim pozdrowieniem!

Więcej: zamek-lagow.com