Hotelowy gust gwiazd, czyli jakie hotele celebryci kupują na własność

Jakość gwarantowana przez gwiazdę to najlepsza reklama dla produktu i miejsca.

Znani, lubiani i podziwiani za swoje kreacje aktorskie, dokonania artystyczne i muzyczne, poza wykonywanymi profesjami w czasie prywatnym zajmują się często czymś o co byśmy ich nie podejrzewali. Wielu celebrytów swoje gaże przeznacza na realizację marzeń i hobby oraz cele charytatywne, a ostatnio także inwestują w branże hotelarską.

Popularne stało się markowanie swoim nazwiskiem kosmetyków, perfum czy ubrań jednak zauważono wzrost liczby celebrytów, którzy swoją osobą zapewniają rozgłos restauracjom, klubom i hotelom. Decyzja o podjęciu wyzwania reklamowania marki to jedna rzecz, ale inwestycja własnych środków i wykup obiektu hotelowego to propozycja dla naprawdę zamożnych.

Lokalizacja hotelu ma znaczenie, bo to nie tylko inwestycja ale również miejsce gdzie w najlepszych warunkach osoba znana może odpocząć od męczącej popularności.

Nawet na końcu świata aktorzy, sportowcy i muzycy znajdują miejsca, które urzekły ich kulturą czy dziedzictwem naturalnym. A koszty? Miejsca, w których gwiazda może zakosztować intymności są bezcenne. Spośród obiektów, które obecnie znane są z tego, że należą do znanych,  kilka z nich znajduje się w Australii, gdzie jak się okazuje popularne są oazy spokoju i jogi.

Hugh Jackman, właściciel Gwinganna Health Retreat proponuje spa i terapię antystresową na łonie natury. Podobnie w Gaia Retreat & Spa, gdzie Olivia Newton-John poleca zakosztowanie organicznej kuchni a nawet wzięcie udziału w warsztatach gotowania wg organicznych zasad. Ciekawym dodatkiem są zajęcia z boksu, medytacji i rzeźbiarstwa.

Odbiegającą propozycję od wypoczynku w australijskim buszu przedstawia Donatella Versace w Palazzo Versace, gdzie z pewnością można poczuć pałacowy luksus.

 

Amerykańska różnorodność czyli nowojorski miejski klimat, kalifornijskie ranczo, górska przygoda i sporty wodne.

Ameryka od zawsze przyciągała ze względu na bogactwo i duże obszary niezamieszkane. Można spędzić czas na ranczach odizolowanych od cywilizacji jak na przykład Mission Ranch Hotel Clint’a Eastwood’a. Podobneą ofertę znajdziemy w górach Timpanogos w Utah w Sundance Mountain Resort Robert’a Redford’a, gdzie można uprawiać sporty ekstremalne jak rafting, wspinaczkę czy narciarstwo.

Doris Day zaprasza do przyjaznego zwierzętom The Cypress Inn z pięknym ogrodem, a Emilio i Gloria Estefan w swoim hotelu na Florydzie Costa d’Este Beach Resort & Spa proponują aktywny wypoczynek wodny.

Będąc w Nowym Yorku warto zboczyć z trasy bo niedaleko, w Bedford, znajduje się hotel Richard’a Gere’a The Bedford Post Inn, który proponuje zajęcia yogi, szkolenia i realizację wesel.

A po sąsiedzku, w Kanadzie znajduje się Terrace Beach Resort należący do Jason’a Priestley’a. W Kolumbii Brytyjskiej pośród dziewiczych kanadyjskich lasów znajdują się, wyposażone w dobra cywilizacji jak na przykład wanna z hydromasażem, lofty i apartamenty.

Egzotyczne zakątki świata zawsze były doskonałą propozycją na niezapomnianą przygodę.

Z tego samego założenia wyszły liczne gwiazdy, które zainwestowały w obiekty znajdujące się w raju. W Ameryce Środkowej, na jednej z wysp Belize w 2018 roku otworzy swój hotel Leonardo DiCaprio. Koszt zakupu wyspy wyniósł zaledwie 1.75 miliona dolarów, a ciekawe ile wyniesie budowa luksusowego ale ekologicznego Blackadore Caye (artykuł o projekcie)?

Na Bermudach również trwa przebudowa Ariel Sands, należącego do  Michael’a Douglas’a i Catherine Zeta Jones. Znajdziemy tam basen ze słodką wodą i domki plażowe z dostępem do prywatnej plaży. Zostanie on otworzony w 2017 roku.

Goldeneye Resort, to butikowy hotel na Jamajce, gdzie Ian Fleming stworzył przygody słynnego Agenta 007. Obecnie należy do brytyjskiego producenta muzycznego Chris’a Blackwell’a.

 

Miłośników architektury europejskiej zaciekawią pałace i zamki przekształcone w małe „hotelowe królestwa”.

Bliżej i bardziej osiągalne dla Europejczyka będą obiekty znajdujące się na Wyspach Brytyjskich. Tenisistę Andy Murray’a zauroczyła XIX wieczna budowla w Szkocji, i tak oto stał się właścicielem The Cormix Hotel. W walijskim Cardiff znajduje się „pierwszy hotel z seksapilem” – jak napisał The Travel Trade Gazette  czyli The  Big Sleep John’a Malkovich’a.

W stolicy Wielkiej Brytanii, w sąsiedztwie londyńskiego Knightsbridge mieści się hotel butikowy Number 11 Cadogan Gardens, którego właścicielką jest modelka Elizabeth Hurley.

Oczywiście nie mogło zabraknąć obiektu, którego właścicielem został Bono. Świetnie zlokalizowany w samym centrum miasta The Clarence Hotel znajdujący się w Dublinie to kwintesencja współczesnej Irlandii.

Legenda ABBY, Benny Adersson również podjął wyzwanie posiadania hotelu. Otwarty w 2003 Hotel Rival stał się bardzo popularnym miejscem pobytu.

 

Jeden hotel to za mało, dlaczego więc nie rozwinąć skrzydeł w branży hotelarskiej?

Tylko nielicznych stać na posiadanie kilku nieruchomości o charakterze hotelarskim. Co więcej, tak jak w przypadku sieci hotelowych trudno utrzymać dobrą jakość we wszystkich obiektach, co zależy od położenia obiektu i zapotrzebowania na usługi hotelarskie w okolicy. Robert DeNiro, właściciel popularnej knajpki Locanda Verde i luksusowego Shibui Spa, oprócz The Greenwich Hotel posiada również Nobu Hotel in Manila, który jednak nie cieszy się dobrą sławą.

Równie liczne inwestycje poczynił Francis Ford Coppola, który swoim nazwiskiem markuje Blancaneaux Lodge i Turtle Inn w Belize, a także Palazzo Margherita we Włoszech, La Lancha w Gwatemali i Jardin Escondido w Argentynie.

 

Jeżeli wybierzecie się do któregoś ze wspomnianych hoteli, może okazać się, że przydarzy się Wam uprawiać poranną jogę obok Hugh Jackman’a albo zjeść śniadanie przy stoliku sąsiadującym ze stolikiem Bono. I chociaż cena za pobyt w tych miejscach jest wysoka, to przecież nikt nie będzie liczył kosztu spełnienia marzenia spotkania ze swoim idolem.

Do którego z tych hoteli wybralibyście się aby poznać właściciela?

Inspiracja: edition.cnn.com

TAGS: