Gość w dom… czyli hotelowe trendy 2016

Coraz więcej ludzi w związku z wykonywanym zawodem często przebywa w hotelach. Spędzając w nich tak dużo czasu zapewne chcieliby czuć się w nich  jak w domu. Co na to hotelarze? Poza gościnnością, dobrą atmosferą i dbałością o komfort nie ustają w wysiłkach abyśmy z przyjemnością wracali do hotelu. Pomagają w tym innowacje wprowadzane od roku 2016 i mają być początkiem zmian ku jeszcze lepszej obsłudze Klienta 🙂

Poniżej kilka przykładów rozwiązań z hoteli „user friendly”:

Szybszy check-in, niewidzialny klucz i „pokojowe aplikacje”
Okazuje się, że sieci hotelowe dzięki aplikacjom coraz częściej ułatwiają spersonalizowaną obsługę Klienta, a dzięki nim bez trudu się np. zameldujesz. Tak więc meldowanie, sterowanie temperaturą w pokoju, zamawianie room service jak również otwierania pokoju możemy zrobić samodzielnie jednym ruchem palca. Ile razy to zapodział się klucz do pokoju? A telefonu każdy z nas przecież pilnuje jak „oka w głowie”.

Technologia dla każdego
Nie masz smartphona? Hotele przygotowały dla Ciebie na czas pobytu możliwość korzystania z hotelowego tabletu. Każdy wyposażony w słowniki językowe umożliwia wszystkim Gościom „wygodne życie” w hotelu.

Współczesny hotelowy Concierge
Każdy Gość, nawet w dużym hotelu chciałby mieć indywidualną obsługę, więc hotelarze wspierają się osiągnięciami technologi. Aby dostarczyć przekąski, ręczniki i zrealizować inne zamówienia można przecież wysłać robota. Może on jeździć windą, przemieszczać się bezszelestnie korytarzami i co ważne nie potrzebuje przerwy.

Stacje elektryczne
Ekomoda nie zawsze sprawdza się w życiu. Czasem aby efektywnie realizować nowe filozofie musimy poczekać kilka lat. W przypadku pojazdów napędzanych prądem elektrycznym również musieliśmy poczekać, ale udało się. Liczne sieci planują przygotować przestrzeń w hotelowych garażach dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w ten sposób po śniadaniu odbierzemy „zatankowany” pojazd.

Inteligentne podłogi i lustra
Co powiecie na podłogę, która oświetli Wam drogę do windy lub pokoju? Dzięki nowym podłogom reagującym na dotyk, światło zgaśnie gdy położycie się do hotelowego łóżka. A rano, gdy zaspani w nieznanym miejscu potrzebujemy więcej czasu aby wykonać czynności, które w domu zajmują nam chwilę – pomogą nam nowe interaktywne lustra łazienkowe. Podczas mycia zębów czy robienia makijażu bez problemu sprawdzimy pogodę i zrobimy tzw. prasówkę.

Nowe projekty pokojów i redukcja hałasu
Większość nowo urządzanych pokojów i te poddane renowacjom będą wyposażane w warstwy wygłuszające aby Goście mieli zapewnione więcej prywatności.
Tradycyjne stoły, szafy i kredensy odchodzą do lamusa. Nowoczesność to pokoje wielofunkcyjne, które zmieniają wygląd w zależności od potrzeb i pory dnia. Łóżka stają się kanapą, a szuflady na ubrania ukrywa się w ścianach lub pod łóżkiem. Ważnym udogodnieniem dla wszystkich jest wprowadzanie większej ilości miejsc (kontaktów) umożliwiających ładowanie sprzętów codziennego użytku jak telefony, tablety, laptopy.

Lobby dla Wszystkich
Kiedyś w lobby najczęściej był bar, który z czasem zyskał swoje miejsce w innej części hotelu. W dobie pośpiechu bar z napojami i przekąskami ponownie wraca do lobby. Stoliki do spotkań oraz przestrzenie na wystawy kulturalne,  koncerty, stają się wspólną przestrzenią, która w zamyśle powinna być dla każdego „po drodze” i dostępna 24/7.

Program dla Rodziny
Liczne programy hotelowe dla Rodzin przewidują zajęcia z animatorami i atrakcyjne zajęcia, aby rodzice mieli również chwile dla siebie.

„Social media mania”
Dobra opinia trafi do kilku osób, a najlepiej drogą „marketingu szeptanego”. Sugerujemy się opiniami innych i własnymi doświadczeniami. A często sami na swoich profilach w mediach społecznościowych „meldujemy się” lub chwalimy czego i gdzie doświadczyliśmy.

Zdrowie & uroda
Podczas wyjazdu nie musisz rezygnować ze swojego zdrowego stylu życia. W wielu hotelach możesz iść na ćwiczenia aerobiku, jogę i ćwiczyć fitness w zaciszu hotelowego pokoju. Zdrowie jest przecież ważne bez względu czy jesteś w domu czy na wyjeździe.

Inspiracje: smartmeetings.com, travel.usnews.com