Dom Ronalda McDonalda – niezwykłe hotele z Polski

Na miano Niezwykłego Obiektu w Polsce z pewnością zasługuje Dom Ronalda McDonalda w Krakowie. Niedawno otwarty hotel pozwala małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu cieszyć się obecnością i bliskością rodziców tak ważnymi podczas leczenia małych pacjentów.

Wybudowany został przy zaangażowaniu Przyjaciół Fundacji, z inicjatywy programu Fundacji Ronalda McDonalda, w Polsce działającej od 2002 roku i jest jednym z 352 działających na świecie tego typu obiektów .

Nowoczesne, bezpieczne i komfortowe wnętrze na prawie 1400 m2 to 20 apartamentów z łazienkami na dwóch kondygnacjach oraz doskonale zaprojektowana część wspólna z kuchnią, jadalnią i przestronnym salonem wypoczynkowym oraz pokojem zabaw dla dzieci.

Dom zapewnia dbałość o komfort psychiczny Rodzin korzystających z jego wnętrz a jednocześnie
jest doskonałym przykładem polityki proekologicznej – liczne urządzenia energooszczędne czy panele fotowoltaniczne na dachu.

Naszym zdaniem inicjatywa Domów Ronalda McDonalda zasługuje na wsparcie, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej szczegółami.

Zdjęcia pochodzą ze strony fundacji.
Więcej: www.frm.org.pl/dom-ktory-leczy