Najpiękniejsze, najciekawsze czy najbogatsze? Hotele, które musisz dodać do swojej „Listy rzeczy do zrobienia w życiu” cz. II

Każdy z nas tworzy listy rzeczy ”do zrobienia”, celów ”do osiągnięcia” i miejsc ”do zobaczenia”. A czy ujęliście pośród „miejsc do zobaczenia” takie osiągnięcia cywilizacji jak hotele, poza zabytkami i cudami natury? Na całym świecie znajdują się wyjątkowe, nietypowe lub popularne obiekty, w których za punkt honoru każdego włóczykija powinien być przynajmniej jeden nocleg. Hołdując zasadzie, że wszystkiego trzeba doświadczyć na własnej skórze kontynuujemy kompletowanie listy hoteli „naj”.

PANORAMICZNY WIDOK NA ST. GEORGE TYLKO Z INN ON THE CLIFF

Najlepsze miejsce odpoczynku dla aktywnych podróżników to właśnie hotel Inn On The Cflif. Położony na krawędzi klifu, z pięknym widokiem na piaskowe formacje Snow Canyon, ośnieżone Pine Mountain i horyzont Zion Canynon. Kolory ziemi dosłownie wchodzą do pomieszczeń, gdyż wystrój jest spokojny i urządzony w stylu nowoczesnym ale w barwach ziemi i lokalnych roślin. Poprzez odpoczynek wcale nie mieliśmy na myśli lenistwa, przebywając w hotelu możemy relaksować się aktywnie: wspinaczka, kolarstwo górskie lub nieco spokojniejsza gra w golfa zapewniają aktywność i niezapomniane widoki ze względu na wyjątkową lokalizację.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.innonthecliff.com

LUKSUSOWA WIEJSKA SIELANKA, CZYLI „MAŁY BIAŁY DOMEK” POŚRÓD DZIEWICZEGO LASU

Domek może również być pokojem i właśnie taki nietypowy obiekt powstał w Connecticut’s Winvian Farm w Litchfield Hills. Winvian Farm prowadzony od 1948 roku przez rodzinę Smith, to zbiór 18 pokojów rozlokowanych na 113 akrach naturalnego lasu Ameryki. Ze względu na różne gusta Klientów, każdy domek ma indywidualny charakter, tak jak różne style mieli projektujący je architekci (w sumie 15 artystów). Całkiem blisko Nowego Jorku i Bostonu, znajdziemy ciszę, spokój i piękne wnętrza. Wieczni chłopcy znajdą Domek na drzewie (Treehouse), dla fanów lotnictwa ostoją będzie nietypowy domek ze Śmigłowcem na środku, w którym zaprojektowano salon. Chcących powrotu do korzeni pierwszych amerykanów atrakcją będzie domek Bobra (Beaver Lodge) w stylu leśnej luksusowej chaty, zaś miłośnicy drzew będą mogli spędzić noc w  domku wybudowanym wokół starego dębu (Charter Oak). W każdym lokum znajdziemy wielkie łóżka, przestronne łazienki, kominki, tv, Wi-fi i ciepłą przyjazną atmosferę.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.winvian.com

KOLEJ NA KOLEJ, CZYLI „PODRÓŻ” POCIĄGIEM PO AMERYKAŃSKU

Jak dowodzi polska piosenka „wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż nie dbać o bilet” do tego samego zachęcają twórcy Featherbed Railroad Caboose Bed & Breakfast w Clear Lake, Kalifornia. Na pokładzie  dziewięciu zabytkowych wagonów pociągów znajdziemy pokoje w stylu retro z łazienką. Czas wolny można spędzić na spacerach nad jeziorem, przejażdżce rowerowej a po powrocie rozkoszować się domową kuchnią: gofry, babeczki z jagodami czy gofry belgijskie.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.featherbedrailroad.com

UCIECZKA Z MIASTA W STYLU POŁUDNIOWYM

Kolejny wiejski hotel znajdziemy w lasach Południowej Karoliny czyli Montage Palmetto Bluff. Zaznamy tu typowo południowej gościnności w otoczeniu pokoi z wykuszami, sosnowymi podłogami i marmurowymi łazienkami. Poranna kawa na ganku pozwoli zebrać energię na cały dzień a dodatkowym atutem będzie widok dębowych lasów, hiszpańskich mchów i pięknej rzeki May River. Miejsce to jest idealne dla fanów golfa, gdyż na terenie znajduje się pięknie przygotowane pole, ale odnajdą się tu również fani pieszych wędrówek, wędkarstwa i marin rzecznych.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.montagehotels.com/palmettobluff

KOLONIALNE PRZEBUDZENIE W NOWYM MEKSYKU

Santa Fe zaprasza w magiczny świat stylu marokańskiego. Drewno, glina i mozaiki w połączeniu z dywanami, feerią barw i wzorów tworzą egzotyczny świat Jedwabnego Szlaku w The Inn od Five Graces. Atmosfera obiektu jest bardzo intymna, bo posiłki można zamówić do pokojów oddzielonych od przestrzeni wspólnej bluszczem i piękną roślinnością. Panuje tam klimat „Baśni 1001 i jednej nocy”, która z Pań nie chciałaby poczuć się jak księżniczka Jasmine?

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (fivegraces.com)

KLIMAT TRANSATLANTYCKIEGO REJSU DO NOWEJ OJCZYZNY

Podróże transatlantyckie z lat 30 – 50 tych charakteryzowały się wyjątkową celebracją i wielu marzyło o podróży do lepszego świata Ameryki. Jednak na rejs w luksusowej części statku mogli pozwolić sobie nieliczni. Zacumowany statek Queen Mary przekształcono w The Queen Mary Hotel, pobyt tu pozwala poczuć atmosferę tamtych lat i zobaczyć oryginalne elementy wystroju SPA, drewnianych kabin czy pokoju degustacji win. Można wykupić noc na statku, zażyć aktywności rekreacyjnych na pokładzie statku i wziąć udział w wycieczce o nazwie „Statek widmo”, bo Queen Mary nazywana jest domem zagubionych dusz jak np. dusza marynarza, który kiedyś zmarł w maszynowni.
Zapraszamy na pokład!

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu (www.queenmary.com )

Który obiekt Wam się spodobał najbardziej?
Jeśli znacie podobne miejsca na Świecie podpowiedzcie nam proszę na naszym profilu FB 🙂

Inspiracje: www.room5.trivago.com