Jak dorosnę zostanę… Event Planner’em!

W różnych rankingach wykazano, że nawet praca Event Koordynatora może być stresująca, co jest dla niektórych zaskoczeniem. Zawód Event Planner’a wiąże się na pewno ze stresem ale i niesamowitą satysfakcją. Dlaczego więc tak często szukamy wad poszczególnych zawodów?

Weźmy pod lupę artykuł Juliusa Solarisa redaktora EventManagerBlog.com i ranking 5 najbardziej stresujących zawodów wg CareerCast:

  1. Personel wojskowy
  2. Strażak
  3. Pilot samolotu
  4. Policjant
  5. Event Planner

Dlaczego w pierwszej kolejności wymienia się zawody, które mają uznanie i szacunek całego społeczeństwa? Zgadza się, że wymagają one siły, odwagi, są stresujące i odgrywają ważną rolę we współczesnym społeczeństwie. Nie dajmy jednak umniejszyć znaczenia pracy jaką wykonujemy każdego dnia!

W trakcie eventów Julius Solaris obserwuje nie tylko uczestników ale i realizatorów wydarzeń. Rzadko widzi ludzi biegających w panice między pomieszczeniami. Profesjonaliści zachowują spokój, pozytywną postawę w każdej sytuacji i to od nich zależy przebieg wydarzeń. Najlepsi zawsze znają potencjał miejsca i mają AS-y w rękawie.

Zadaje dobre pytanie „Czy widzieliśmy strażaka, który boi się ognia?” i ciekawie charakteryzuje codzienność Event Planner’a: „Event Manager powinien jeść presję na śniadanie, napięcie na lunch, a przy pominięciu kolacji nadal utrzymać dobrą formę”.

Widzi specjalistów, którzy ratują życie, i choć zdarzają się nieudane próby zapobiegania niebezpieczeństwu, to można wymienić więcej wydarzeń, które zakończyły się sukcesem. To do Event Planner’a należy zaprojektowanie planów ewakuacji i każda sekunda temu poświęcona jest warta każdego uratowanego życia.

Widzi profesjonalistów, którzy kochają dawać satysfakcję i radość innym ludziom. Dobry policjant i strażak nie ryzykują tylko po to by być podziwianym, ale dlatego, że motywuje ich poczucie bycia potrzebnym i użytecznym.

Uśmiechnięta twarz Pary Młodej i gości weselnych, albo zadowolenie kierownictwa firmy z ciekawych warsztatów integracyjnych, to nic innego jak satysfakcja i sukces. Praca Event Planner’a wiąże się z dużą satysfakcją wspartą mobilizującą dawką stresu i warto dodać, że niewielu z nas myślało, iż tak pokocha to co robi 🙂

Szukajmy więc pozytywów i dobrych stron w wykonywanych obowiązkach i profesjach. Idąc za prośbą autora artykułu (When I Grow Up, I Want to Be an Event Planner” by Julius Solaris), mówmy Dzieciom jak wartościowa jest Nasza praca, jak bardzo wszechstronni musimy być w technologii, księgowości, marketingu, wystroju wnętrz itp.

Podzielcie się z Nami spostrzeżeniami „Dlaczego jesteście dumni z bycia Event Planner’em?”

 

Inspiracje: eventmanagerblog.com