Event TU i TERAZ …

.. czyli nietypowe miejsca realizacji wydarzenia. Znalezienie doskonałego miejsca na realizację lub maksymalne wykorzystanie atutów lokalizacji pochłania większość czasu organizacji eventu. Miejsce wydarzenia to połowa zadania. Dlaczego? Ponieważ ma wpływ na tożsamość wydarzenia i efekt jaki chcemy odnieść, czyli sukces.

Świetni Event Plannerzy obserwują świat i zapamiętują miejsca, bo kiedyś ta wiedza może okazać się bardzo użyteczna. A wtedy nie tracą czasu na szukanie miejsca, które „na pewno gdzieś tam jest”. Czasem są to przestrzenie trudne, niedostępne,  wręcz „kanciaste” ale mają potencjał.

Za doskonały przykład mogą służyć pas startowy lotniska w Helsinkach i zorganizowany tam pokaz mody Match Made in HEL. Finnair i Finavia wspólnie z 7-mioma topowymi projektantami mody z Europy i Azji zrealizowali pokaz z samolotem Finnair’a w tle. Celem wydarzenia było zarekomendowanie znaczenia lotniska w Helsinkach jako miejsca połączeń między Europą a Azją oraz zaprezentowanie najbardziej intrygujących projektantów obecnego sezonu z obydwu kontynentów.

Oto kilka miejsc, które mamy nadzieję, że nie jednego z Was zainspirują…

  1. The Mansion on O Street, Washington DC, USA

To nietypowe miejsce, które ofertę ma tak szeroką jak stąd do San Francisco. Mały prywatny hotel, restauracja, galeria i sklep, w którym kupimy prawie wszystko. Mieści się w wielu pomieszczeniach wiktoriańskiej kamienicy (ok. 100 pokojów) różnej wielkości. Spacer po budynku grozi zagubieniem w przestrzeni jak Alicja w „Krainie czarów”. Wszędzie znajdują się przedmioty podarowane przez artystów jak np. gitary etc. Jest tutaj między innymi pokój John’a Lennon’a.

  1. Brighton i360, Brighton, UK

Za projektem miejsca stoją twórcy London Eye. W tym roku nastąpi otwarcie najwyższej wierzy obserwacyjnej mieszczącej 200 gości. Na wybrzeżu Sussex gdzie ma stanąć budynek, w przeszklonej konstrukcji nieodzowne będzie wrażenie lewitacji. Podniebne przyjęcie zakończymy w eleganckim pokoju u podnóża budowli, tuż przy pięknej plaży.

  1. The Overland Trail: Vintage Railroad Passenger Car, LA, USA

Dla miłośników tradycji i historii kolejnictwa, w okolicach Los Angeles polecamy spotkanie w starym wagonie pasażerskim. Zbudowany w 1949 roku wagon klasy 1, przy stołach i w klubowych fotelach mieści 39 osób. W weekendy służy wycieczkom ale w tygodniu jest do dyspozycji na bocznicy Union Station.

  1. Smock Alley Theatre, Dublin, Ireland

Jedno z najstarszych miejsc publicznych w Dublinie, oferuje 3 wszechstronne powierzchnie. Grał tam David Garrick i Clint Eastwood. Jedno z miejsc zwane Szkołą dla Chłopców charakteryzuje się ceglanymi ścianami, oryginalnymi oknami i tradycyjnymi ławkami szkolnymi ustawionymi w kształcie litery „U”. Kolejne miejsce mieści 178 miejsc siedzących a sala bankietowa ma powierzchnię 325 m2. Jej niezwykły klimat utrzymują zdobione sufity i witraże w oknach, bo Smock Alley było niegdyś kościołem.

  1. La Pause, Marrakech, Morocco

A może jesteście gotowi zrealizować wydarzenie „po środku niczego” na marokańskiej pustyni? Proponujemy La Pause, kwitnącą oazę w środku Agafay w odległości 45 minut od Marakeszu. Na miejscu zapewnione jest wyżywienie i zajęcia w zależności od potrzeb. Realizowano tam konferencje i różne imprezy, ale warto pamiętać, że nocą z braku elektryczności jedynym oświetleniem jest księżyc.


Miejsce wydarzenia to jedno, jednakże nie tylko doprowadzenie elektryczności, miejsce na krzesła i stoły albo łatwy dojazd stanowią o dobrym wyborze. Jeżeli miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i potrafimy ten potencjał wykorzystać na korzyść niepowtarzalnej realizacji, to warto podjąć ryzyko. Do odważnych Event Plannerów Świat należy.

 

Inspiracje: matchmadeinhel.com , eventmanagerblog.com