7 podstawowych pytań na drodze do sukcesu Event Plannera

Czy każdy Event Planner ma te same wątpliwości, pytania, ciekawość i nieustającą potrzebę rozwoju? Odpowiedź brzmi: Nie, nie wszyscy. Nie mniej, tacy, którzy chcą zaliczyć się do grona najlepszych powinni dążyć do doskonałości. Jak rozpoznać czy idziemy w dobrym kierunku?
Ponieważ nikt nie rodzi się z wszechwiedzą i każdy ma prawo zadawać pytania, autorzy portalu Eventbrite wskazują, jakie powinny to być pytania abyśmy każdego dnia mogli się czegoś nauczyć.

7 podstawowych pytań:

 1. Dlaczego?
  Jeżeli nie zadajesz sobie pytania „dlaczego…?” sprawiasz, że Twoje działania stają się nieefektywne, monotonne i przestarzałe zamiast dążyć do nowszych i lepszych rozwiązań. Jako świetny Event Planner wystrzegaj się powiedzenia „póki działa, nie dotykać”. Zamiast tkwić w czasami „zakurzonych” procedurach, zadaj kolejne pytanie „Czy istnieje lepszy sposób/droga/rozwiązanie?”
 1. Czemu nie?
  Musisz mieć w sobie wojownika, który zawalczy o pomysły i marzenia, w których realizację wierzy. Nawet jeśli ktoś je odrzuci, zapytaj „dlaczego?” a tym samym zmusisz go do przemyślenia i uzasadnienia swojej odpowiedzi. Dzięki temu, może okazać się, że pomysł wymaga tylko nielicznych modyfikacji aby zadowolić obie strony.
 1. Czy to możliwe?
  „Mierz siły na zamiary” to podstawa dobrej realizacji, ponieważ nawet najlepszemu pomysłowi grozi upadek jeśli nie spełnimy podstawowych jego wymagań technicznych i organizacyjnych. To może zniechęcić nas i zespół, a szkoda tracić dobrą energię i zapał.
 1. Co pomyślą uczestnicy?
  Świetny planner rozumie i szanuje uczestników realizacji. Dba o szczegóły, potrzeby i oczekiwania nie tylko  klienta ale  przede wszystkim uczestników wydarzenia. Pamiętajmy, że to wrażenia i opinie biorących udział zadecydują o finalnym sukcesie wydarzenia.
 1. Czy zrobiłem co w mojej mocy?
  Dodatkowy 7 zmysł to zmysł negocjacji. Powinien go posiadać każdy organizator wydarzeń. Czym się on objawia? Przede wszystkim umiejętnością pertraktacji jak najlepszych warunków i profitów za jak najlepszą cenę. A wszystko w dobrym interesie Klienta 🙂
 1. Co może pójść źle?
  Przeszkody w realizacji, mniejsze lub większe,  pojawiają się zawsze. Zdarza się, że zbyt entuzjastycznie patrzymy w przyszłość. Nie jest sztuką szukanie „wad” własnego planu na siłę, ale wyszukanie słabszych punktów przed realizacją w celu sprawnego ich wyeliminowania. Dobry Event Planner ma w zanadrzu nie tylko plan B, ale C i D.
 1. Co można poprawić?
  Na podstawie zbieranych doświadczeń otrzymujecie komentarze, widzicie efekty zrealizowanych planów. Czasem jest tak jak miało być, czasem nawet lepiej ale są też elementy, do których zdecydowanie inaczej byście podeszli. Warto zaparkować pomiędzy realizacjami aby zrobić rachunek sumienia, bo dopóki się uczycie stajecie się lepsi.

Kto z Was zatem zadaje sobie te podstawowe pytania? Jakich odpowiedzi sobie udzielacie?
Najważniejsze aby pytać, bo „Kto pyta, nie błądzi”.

Inspiracje: smartmeetings.com