Wariacje na temat pokoju hotelowego

Czekając na wakacyjny wyjazd w przytulnych wnętrzach domowego zacisza, każdy z nas marzy aby podczas podróży służbowej czy prywatnej, również w hotelu czuć domową atmosferę. Chcemy przedstawić Wam wariacje na temat wyglądu „pokoju hotelowego” czyli 10 nietypowych pokojów hotelowych.

SYPIALNIA VAN GOGH’A, Chicago (USA)  

Temat Van Gogh’a nadal fascynuje ludzi, dlatego często organizowane są wystawy dzieł malarza. Instytut Sztuki w Chicago przy okazji wystawy obrazów Holendra przygotował pokój odtworzony zgodnie z obrazem z 1888 roku „Sypialnia w Arles”. Koszt wynajmu to jedyne 41 zł/dobę, a rezerwacji można dokonać przez portal Airbnb, ale chyba ciężko będzie o wolny termin.

CASA DO CONTO, Porto (Portugalia)

Z zewnątrz piękna XIX-wieczna kamienica w portugalskim Porto wewnątrz kryje nowoczesne pokoje . Niektórzy powiedzieliby, że pokoje są „niewykończone” – beton, surowe ale przestronne z designerskimi meblami z epoki. Na suficie ukryto fragmenty drukowanego tekstu, a wiernym czytelnikom zapewniono dostęp do biblioteki.

HOTEL AU VIEUX PANIER, Marsylia (Francja) 

Właściciel hoteliku w Marsylii wpadł na pomysł upiększenia jednego z pokojów graffiti. Pokój wygląda młodzieżowo i nowocześnie ale dla równowagi „esy floresy” wymalowano tylko w połowie, druga część jest biała, czysta i estetyczna. Kontrast bieli i kolorowego zawrotu głowy!

HOTEL KAMEHA GRAND, Zurich (Szwajcaria)

Lubimy temat kosmosu i tym razem przedstawiamy Apartament Kosmiczny autorstwa Michalea Najjara. Sufit i podłoga przypomina powierzchnię księżyca. Łóżko zdaje się lewitować, a halogeny przypominają kształt części silnika statku kosmicznego. Cena to bagatela 1 660 $ za noc, ale to przecież nic w porównaniu z możliwością faktycznego spędzenia nocy w kosmosie.

PROPELLER ISLAND CITY LODGE, Berlin (Niemcy) 

“Lustereczko powiedz przecież, że to ja najpiękniejszy jestem  w świecie”. Zgodnie z tym hasłem hotel w Niemczech proponuje nocleg w Lustrzanym Pokoju. Możemy przeglądać się i podziwiać bez ograniczeń. Lustra są na całej powierzchni ścian i sufitu, pod różnymi kątami. Nic tylko podziwiać widoki.

APARTHOTEL STALOWA 52, Warszawa

Zamiast numeru – nazwa pokoju. W  środku postindustrialny charakter Warszawskiej Pragi. 19 pokojów wyposażono w meble z kartonu falistego: lampa, fotel stolik i łóżko. Dziwnie to brzmi, ale można powiedzieć, że spało się w kartonie 😉

AUTOR ROOMS, Warszawa

Hotel w centrum miasta, a w nim pokój 1777, w którym znajdziemy twórczość polskich artystów i projektantów. Autorzy postawili na prostotę i współczesność: łazienka znajduje się dosłownie w pokoju, ekologiczne kosmetyki i wspólna kuchnia ze skrzypiącą podłogą. W dodatku brak telewizora, liczny zbiór książek w różnych językach i mnóstwo płyt muzycznych to nastawienie na doznania wymagające od nas więcej zaangażowania. Wspólnie, harmonijnie i po polsku.

HOTEL NOVOTEL AIRPORT, Warszawa

Pokój surfera to odzwierciedlenie pasji jednej z pracownic hotelu. Sport i egzotyczne podróże, to świetny pomysł na urozmaicenie oferty noclegowej hotelu.

HOTEL WANDERLUST, Singapur (Singapur)

Choć hotel znajduje się na dalekim wschodzie, to każdy Europejczyk znajdzie coś dla siebie. Designerski hotel oferuje kilkanaście pokojów, a wystrój każdego w innej tematyce. Prezentujemy pokój dla pisarzy, dziennikarzy i stenografów, który w całości przypomina o pisaniu, literkach i staromodnej już dzisiaj maszynie do pisania.

LOVE HOTEL, Osaka (Japonia)

Zgodnie z hasłem “Peace and Love” proponujemy japoński “Hotel Miłości”. Pod względem wystroju, odpowiednich mebli i nagłośnienia, pokój przygotowano do serwowania nastrojowej muzyki 😉

 

Wszystkie pokoje mają w sobie coś wyjątkowego, wszystkie są ciekawe i nietypowe. Który hotel odwiedzić… trudny wybór.

Inspiracje: enjoyyourstay.pl