TOP 10 City Meeting Hotels

Przedstawiamy ciekawy ranking magazynu „Kongres Magazine” – 10 Najlepszych Hoteli Kongresowych w Europie.
Przez ostatnie lata magazyn znacznie pomógł ugruntować pozycję regionu Nowej Europy w przemyśle spotkań europejskich i globalnych. „Kongres Magazine” jest członkiem  International Meetings Review (IMRN).

1. Park Hyatt Wiedeń, Austria
Tradycja i nowoczesność, to najlepsze możliwe połączenie dające doskonałą estetykę hotelu, który jest w zasadzie kameralny i wyrafinowany a jednocześnie zachowuje szacunek dla jego historii.  Podobnie jak Wiedeń, ten hotel to miejsce z duszą gawędziarza ponadczasowych opowieści.

2. Hilton Imperial Dubrovnik, Chorwacja 
W ubiegłym roku hotel zdobył nagrodę za najlepszy hotel marki sieci Hilton Worldwide – Connie Award. Jest to gwarancją najwyższego poziomu obsługi klienta.  Doskonały wybór dla organizatorów kongresów, jeśli budżet na to pozwala, a dowodem na to są liczne wydarzenia i bankiety kongresowe. Ciekawostką jest, że na hotelowym parkiecie tańczył brytyjski król Edward VIII z Wallis Simpson.

3. Radisson Blu Hotel Old Mill, Belgrad, Serbia
Właściciele hotelu podjęli ryzyko i udało się. Zdobyli równowagę estetyczną między najwyższej jakości składnikami w przestrzeni dawnego młyna, zgodnie z trendem przywracania do życia historycznych miejsc. Rezultatem jest elegancki hotel, restauracja oraz dynamiczny kultowy baru. Hotel nadaje nowy wymiar i nowe standardy turystyki w Belgradzie.

4. Esplanade Zagreb, Chorwacja
To idealny wybór dla klientów kongresowych i biznesowych. Hotel może stanowić za wzór w regionie pod względem jakości usług, dbałości o klienta, prestiżu i wizerunku. Pobyt w hotelu jest szczególnym doświadczeniem, który daje prawdziwe poczucie luksusu.

5. Hotel Mark Luxury, Praga, Republika Czeska
Hotel Mark jest wyjątkowy ze względu na swoją ponadczasową elegancją, gdzie wszystko wydaje na swoim miejscu. Tu okazuje się, że tego rodzaju styl życia z pewnością jest wart swej ceny. Hotel ma dwie główne zalety w stosunku do innych hoteli: pierwsza – ogród, a drugą –  najlepsza lokalizacja w Pradze, obok Ratusza i Czeskiego Banku Narodowego.

 6. Metropol Palace, Belgrad, Serbia
Legenda Belgradu wróciła do życia. Po długo trwającej renowacji historyczne dziedzictwo zostało znakomicie odrestaurowane i dziś jest tam hotel Metropol Palace. Ciepłe kolory, lepsze oświetlenie, meble w stylu retro i wysoki poziom oferowanych usług szereguje hotel wśród najlepszych hoteli na Bałkanach, z którymi z powodzeniem może konkurować. Do dziś w pamięci ludzi są znamienici Goście jak Hitchcock,  Elizabeth Taylor, Che Guevara.
 7. Grand Hotel Union, Lublana, Słowenia
Wymagania
organizatorów spotkań mogą być nieprzewidywalne ale wybór Grand Hotel Union jest zdecydowanie słuszny, ze względu na doskonałe sale konferencyjnych i oczywiście przyjazny, gościnny i profesjonalny personel. Grand Hotel Union oferuje królewską obsługę i może poszczycić się długą tradycją świadczenia usług konferencyjnych, które rozwija od od 1905 roku.

8. Hotel Europe Sarajevo, Bośnia i Hercegowina
Zbudowany w 1882 roku, idealnie łączy elementy kultury orientalnej i nowoczesnego stylu., idealnie łączy symbole obu światów. Położony w sercu miasta Sarajewo, zaledwie kilka kroków od Starego Miasta. Po 130 latach istnienia, nadal urzeka fasada austrowęgierskiego budynku a po gruntownym remoncie został przywrócony do swojej dawnej świetności i zaprojektowany według najwyższych standardów gościnności.

 9. Hotel Excelsior & SPA Dubrownik, Chorwacja
Niezmienna od lat opinia najlepszego hotelu w mieście. „Excelsior is Excelsior”, choć i to zdanie często można usłyszeć w Dubrowniku ten tradycyjny hotel jest wciąż bardzo wysoko na skali jakości, jednak musi dbać o renomę bo pojawiają się poważni konkurenci w mieście. W Abakus Piano Bar, znajduje się  galeria portretów ponad 70 gwiazd światowej sławy gości, którzy zaszczycili korytarze hotelu na przestrzeni lat, w tym Morgan Freeman, Kevin Spacey i Francisa Forda Coppoli.

 10. Hotel Savoia Excelsior Palace Triest, Włochy
Savoia Excelsior Palace jest zdecydowanie dobrym przykładem tego, dlaczego takie hotele są wciąż wielkim hitem sprzedaży i światełkiem w tunelu dla zanikającej sceny kongresowo hotelowej w Trieście. Mniej może być więcej.

 Źródło:kongres-magazine.eu