Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia – Niezwykłe Hotele z Polski

Bywamy w puszczy, w górach i nad wodą ale Polska skrywa jeszcze więcej skarbów. I to dosłownie, bo „niezwykły” ośrodek Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia to unikat na skalę światową...

Zatem zapraszamy do obiektu w centrum Bochni, w sąsiedztwie najstarszego czynnego w Europie szybu wydobywczego ”Sutoris”. Tutaj wykorzystywany jest naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych, w których realizowana jest nowatorska metoda rehabilitacji i leczenia schorzeń układu oddechowego. Początki kopalni soli w Bochni sięgają 1248 roku, a uzdrowisko utworzono tutaj w roku 1995. W skład kompleksu wchodzą Hotel Sutoris, Restauracja Grota, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oraz Podziemny Ośrodek Leczniczy.

Wraz z wynajmem sali konferencyjnej realizowane są Pakiety szkoleniowe. Dodatkowo można przeprowadzić grę integracyjną na terenie Osady VI Oraczy. Osada to park archeologiczny stanowiący rekonstrukcję średniowiecznej wioski, charakterystycznej dla małopolskiego osadnictwa z połowy XIII w.

Kopalnia soli Bochnia to również miejsc propagujące sport. Już 16 kwietnia w bocheńskiej kopalni startuje kolejna edycja „The Underground Spininig Event”. Komora Ważyn, w której odbędzie się maraton, ma ok. 7 metrów wysokości, szerokość 14 metrów i długość ponad 200 metrów – część przestrzeni przeznaczona jest jednak na restaurację i noclegi.

We wnętrzu eleganckiej Restauracji Grota warto zjeść obiad lub zorganizować przyjęcie weselne. Rangę uroczystości podkreśli powitanie Państwa Młodych i wszystkich Gości przez reprezentacyjny szpaler górniczy. Przyjęcie w tak oryginalnym miejscu będzie niezapomniane, wystrój bowiem nawiązuje do tradycji górniczych. Znajdziemy tu między innymi repliki beczek o charakterystycznym wydłużonym kształcie, kiedyś służące do transportu soli.

Zdjęcia pochodzą ze strony Kopalni Soli.
Źródło: kopalnia-bochnia.pl