Dzień Św. Patryka – efekt WOW!

Przysłowiowe „cztery ściany” do niedawna były głównym wymaganiem realizacji eventu. Obecnie równorzędnym warunkiem sukcesu jest aranżacja przestrzeni, bez której event nie ma charakteru...

Dobry event opiera się na coraz ciekawszych, bardziej wymagających, niekiedy ekstrawaganckich i efektownych aranżacjach. Pierwsze wrażenie, które pozostaje w pamięci i świadomości gości to niepowtarzalna scenografia, zaś dopełnieniem są efekty świetlne, dźwiękowe i klimat.

Wybór miejsca na realizację eventu nadal jest No. 1. Nie mniej, poza elastycznymi przestrzeniami, które dają wiele możliwości jak np. studia, coraz częściej event managerowie wykorzystują miejsca publiczne jak centra miast, zabytki, stare zakłady przemysłowe. Dodatkowym atutem jest symbolika takiego miejsca i popularność wśród uczestników.

Corocznie 17 marca w Dniu Św. Patryka, pod znakiem zielonej koniczyny, pint piwa i irlandzkiej wrzawy, cały świat bawi się w imię patrona Zielonej Wyspy. Nadchodzi wiosna, czas przebudzenia z zimowego letargu więc wydarzenie przenosi się na ulice wielkich miast a kolor zieleni okrywa twarze, parady, rzeki (np. Chicago), pasy na jezdni (np. Seatle) i elewacje najważniejszych budynków świata: Rzymskie Koloseum, Mur Chiński, London Eye, Wieża w Pizie, Filharmonia w Sydney, Sfinks w Gizie i wiele innych.

A więc koniczyna na szczęście przy realizacji kolejnych eventów i irlandzkie „Slainte!” (na zdrowie) zielonym piwem!

Źródła: eventmanagernews.pl, warszawa.wyborcza.pl