Ahoj! Finał TTSR znów w Polsce!

Mówią „do 3 razy sztuka” – ale mamy wrażenie, że to dopiero początek. Już trzeci raz, i jak obiecują władze miasta – nie ostatni, Wały Chrobrego w Szczecinie będą gościły największe, najpiękniejsze i najszybsze żaglowce świata. Między 5 a 8 sierpnia 2017 roku odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017.

Sail Training International doceniło organizację finałów w 2007 i 2013 roku. Ciekawostką jest fakt, że w 2013 roku w imprezie w Polsce wzięło udział 2,5 mln osób, podczas gdy w tym samym roku w podobnym wydarzeniu w Sydney uczestników było zaledwie 2 mln.

W regatach weźmie udział około 50-ciu jednostek. Pierwszy etap rozpocznie się 3 lipca w Halmstad w Szwecji i zakończy w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze będą odpoczywali do 16 lipca. Następnie ruszą do fińskiego portu Tutku i do Kłajpedy skąd 1 sierpnia 2017 roku pożeglują na zachód.

Trzymamy kciuki  aby finał w Szczecinie był jak zawsze kolorowy, huczny i wielonarodowy. Można powiedzieć, że wedle tradycji na „Tarasach Hakena” (pierwotna nazwa Wałów Chrobrego to Hakken Terrasse), będzie panował magiczny i gorący klimat jak nigdzie indziej na świecie, a stolica Pomorza Zachodniego zamieni się w żeglarską stolicę Europy.

Żeglarzom pomyślnych wiatrów a odwiedzającym niezapomnianych wrażeń!

Źródła: www.gs24.pl, tallships.szczecin.eu