FAM trip – Wilno i Helsinki

Na koniec tygodnia w ramach relaksu prezentujemy relację z FAM trip’u, który odbył Radosław Mechło, wiceprezes agencji eventowej Planners Polska...

FAM trip (z ang. „familiarization trip”) – to forma promocji regionu zagranicznym rynkom MICE, która w praktycznym wymiarze pozwala managerom z branży poznać lokalizację i stać się jej wiarygodnymi ambasadorami.

zdj.R.Mechło

Miejscami docelowymi wyjazdu, który odbył się w dniach 10-13.02.2016, były Wilno i Helsinki. Po przelocie z Warszawy do Wilna uczestników zakwaterowano w typowo biznesowym Komfort Hotel, słynącym między innymi z poczucia humoru właścicieli (patrz zdjęcie). W Wilnie atrakcjami były m.in. pomnik Adama Mickiewicza oraz republika Wileńskiego Zarzecza (Użupio), dzielnica, której mieszkańcy (i to nie żart) 1 kwietnia 1997 roku proklamowali niepodległość. Dzień zakończyła uroczysta kolacja na 22 piętrze hoteu Radisson Blu Hotel Lietuva.

Drugiego dnia gości zaproszono na targi CONVENE, co zaowocowało licznymi spotkaniami z ciekawymi firmami z krajów Morza Bałtyckiego. Podsumowaniem dnia była uroczysta kolacja w Muzeum Narodowym Wielkich Książąt Litewskich, której gościem honorowym był Artūras Zuokas – burmistrz Wilna.

Kolejny dzień wypełniły spotkania na targach, a wieczorem przelot do Helsinek, gdzie w restauracji na wodzie Ravintola Meripaviljonki serwowano steki z renifera.

Ostatni dzień wyprawy to wizyta w EMMA – Espoo Museum of Modern Art i dla równowagi, kontakt z naturą: karmienie reniferów (nie wszystkie zostały jeszcze zjedzone) oraz łowienie ryb na zamarzniętym jeziorze. Wojaż zakończyła wyśmienita kolacja – miejscowy specjał – pstrąg wędzony na ciepło oraz zupa serowo-grzybowa.

„Podróż krótka, intensywna, ciekawa i bogata w nowe doświadczenia. A ponieważ jak wiadomo, wszystko najlepiej wygląda i smakuje w praktyce, gorąco polecam zbieranie takich doświadczeń oraz obydwie destynacje” – podsumował Radek.

Źródło: blog planners.pl