Podsumowanie Forum Branży Eventowej

14 stycznia odbyło się pierwsze w historii Polski Forum Branży Eventowej. Gospodarzem spotkania było Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska. Targi, prelekcje, dyskusje, networking, after party – i to wszystko w ciągu jednego dnia. Frekwencja dopisała. Organizatorzy mogą mówić o sukcesie.

Forum licznie odwiedzili przedstawiciele obiektów, agencji, a także usługodawcy. Silnie reprezentowany był także sektor cateringu. Goście mieli doskonałą okazję, aby omówić wiele nurtujących ich kwestii, zawrzeć nowe znajomości biznesowe, znaleźć kontrahentów, czy poszerzyć wiedzę.

Organizatorzy zagwarantowali szerokie spektrum tematyczne. Program forum obfitował w wiele ciekawych prelekcji i dyskusji.
O tym jak skutecznie wykorzystać wydarzenia firmowe w integracji i motywacji pracowników rozmawiali przedstawiciele agencji eventowych. W debacie głos zabrał również prezes Planners Polska, Witold Janczyński.

O wpadkach na eventach opowiadał Sławomir Wróblewski przytaczając konkretne przykłady zaniedbań. Mówił m.in. o tym co robić
i jak się zachować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i jak wyjść z twarzą gdy najgorsze już się wydarzyło. Wróblewski porównał event do wojny, podczas której potrzebne jest jednoosobowe dowództwo. Przedstawiciel Meeting Industry Institute żartobliwie radził również organizatorom, aby zaopatrzyli się w torbę Mary Poppins.

O tym, że catering jest częścią wydarzenia przekonywali uczestnicy panelu zatytułowanego „Czy catering to wyzwanie dla event managera?” Dyskusja dotyczyła również tematu diet, których obecnie jest tak dużo, i którym na przeciw powinni wyjść organizatorzy wydarzeń.

Bardzo ciekawie potoczyła się rozmowa o obiektach, moderowana przez Krzysztofa Celucha, PCB POT. Paneliści zastanawiali się wspólnie „jak stracić głowę dla obiektu”. W efekcie ciekawej dyskusji i po przeprowadzeniu głosowania wśród słuchaczy doszli
do wniosku, że największą wartość obiektu stanowią ludzie. To dzięki ich pomysłom i umiejętnościom rozumienia potrzeb, czy elastyczności realizowane są najciekawsze wydarzenia.

O to, by nikt nie stał z boku i nie wrócił do domu bez wizytówek dbał Grzegorz Turniak z zespołem Akademii Rekomendacji nadzorując rozmowy sprzyjające nawiązywaniu ciekawych znajomości.

Forum zamknęła część artystyczna. Oprawę muzyczną zapewniła agencja GoLive.

Zdjęcia z imprezy znaleźć można tutaj.