Branża Eventowa Dzieciom i Rodzinom

Tradycją stało się już pomaganie potrzebującym przez branżę eventową. Pomysł „Elfów” narodził się pięć lat temu. Szczytna inicjatywa, aby w okresie świątecznym wspomóc osoby pokrzywdzone przez los zyskała wielu zwolenników. Kolejne firmy związane z branżą przyłączają się do pomocy. Tym razem do Elfów dołączył również zespół meeting.pl.

W bieżącym roku branża eventowa wspiera 2 inicjatywy: Filię Domu Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz Szlachetną Paczkę.
Wspomniana wyżej filia działa od 1 stycznia 2014 roku i jest integralną częścią Domu Dziecka Nr 2 im. dr Janusza Korczaka. Uroczyste otwarcie odbyło się 11 wrzenia 1957 roku. Wcześniej placówka funkcjonowała jako Dom Sierot. Od samego początku trafiają do ośrodka najmłodsi wychowankowie (od 3 do 12 lat).
Filia stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju, ale przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły. Większość wychowanków wraca do domu rodzinnego, gdy sytuacja ich rodzin się ureguluje. Innym filia szuka nowej rodziny. W działalności wspierają placówkę Sponsorzy i Darczyńcy. To właśnie dzięki Nim dzieci mają dostęp do różnorodnych atrakcji oraz znacznie lepsze warunki życia w placówce.

Szlachetna Paczka to projekt, który chyba wszyscy już znają. Ma na celu pomóc rodzinom w potrzebie stanąć na nogi, by samodzielnie radziły sobie w życiu oraz zapobiegać biedzie dziedziczonej, prowadząc dzieci do sukcesu.

Zbiórka darów prowadzona będzie do 10.12.2015 w godzinach 8:30-17:00 pod adresem:
Agencja POWER ul. Kowalczyka 1/31, 03-193 Warszawa oraz 10.12.2015 roku od godziny 19:00 w klub Space przy ul. Kolejowej 37/39 w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela: olga.krzeminska@sbe.org.pl

Więcej: www.sbe.org.pl