Pałac nad morzem

Hotel Wieniawa SPA & Wellness położony niedaleko Gdyni, w miejscowości Rekowo Górne to zespół pałacowo-dworski, którego dzieje sięgają odległych czasów. Obiekt, który w ostatnim czasie dołączył do systemu meeting.pl jest doskonałym miejscem na organizację konferencji, szkoleń i spotkań firmowych.

Pałac wpisuje się w piękną i bogatą historię ziemi puckiej. Już w XIV wieku pojawiły się zapiski z których wynika, iż Rekowo było posiadłością rycerską. Kameralny eklektyczny pałac posiadający wiele elementów architektury włoskiej zmieniał gospodarzy, by w końcu po zakończeniu II wojny światowej zostać porzuconym przez ostatniego prawowitego właściciela i niszczeć w zapomnieniu przez kolejne lata. W prywatne ręce obiekt wrócił dopiero w 1994.

Pod okiem konserwatora zabytków został odrestaurowany by stać się ponownie architektoniczną perełką ziemi puckiej. Obiekt otacza starodrzew, tworząc przepiękny park. To idealne miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku.

W hotelu znajduje się 31 pokoi, z których 16 mieści się w zabytkowym Pałacu, a pozostałe w nowo wybudowanym Dworku.

Wieniawa posiada również profesjonalne zaplecze konferencyjne. Na potrzebę biznesu przygotowanych zostało 5 sal konferencyjnych: Sala Słoneczna – na 40 osób, Sala Klubowa – dla 25 osób, Sala Dworska – na konferencje nawet dla 120 osób, Sala Parkowa – na narady np. w gronie zarządu – do 12 osób oraz Sala Rekowska – na spotkania dla 25 osób w luksusowych warunkach. Sale posiadają najwyższej klasy wyposażenie oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Każda z sal oferuje możliwość przeprowadzenia video konferencji w czasie rzeczywistym.

SPA & Wellness znajdujące się na terenie obiektu, to miejsce idealne na odpoczynek po konferencji i wyczerpującym spotkaniu. Goście skorzystać mogą z basenu, sauny suchej, łaźni parowej, a także programów wellness – według potrzeb.

Hotel Wieniawa to także doskonała kuchnia. Restauracja hotelowa serwuje dania kuchni staropolskiej i śródziemnomorskiej.

Na terenie obiektu istnieje możliwość organizacji imprez plenerowych oraz tematycznych imprez firmowych.

Więcej: hotelwieniawa.com