10 najciekawszych przestrzeni eventowych w Polsce

W przeprowadzanej niedawno przez platformę meeting.pl ankiecie zatytułowanej „Badanie rynku eventowego” zapytaliśmy przedstawicieli branży eventowej o najciekawsze z ich punktu widzenia przestrzenie eventowe na mapie Polski, gdzie mieli okazję organizować wydarzenie. Przedstawiamy listę dziesięciu obiektów, które zrobiły na naszych ankietowanych największe wrażenie. 

1. Biurowiec Senator w Warszawie

W miejscu ruin dawnego Banku Polskiego powstał biurowiec, który kształtem i skalą nawiązuje do przedwojennego budynku. Przez szklaną podłogę można zobaczyć salę dawnego skarbca. Senator to odważne połączenie historycznej architektury z nowoczesnymi wnętrzami. Elewacja zachowała pierwotne założenia, jednakże budynek wraz z wyposażaniem jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w Warszawie. Senator uznany został również za najlepszy budynek biurowy w swojej kategorii w całej Europie.

2. Concordia Design

W jednym miejscu współistnieje kreatywne centrum konferencyjne, autorska restauracja i cyfrowa drukarnia, w której drukować można niemal na wszystkim. Klient z każdą kolejną wizytą jest zaskakiwany – zmienionym wystrojem restauracji, niestandardową aranżacją bufetów, aranżacją przestrzeni dopasowaną do jego branży, czy założeń organizowanego wydarzenia. Dla Organizatorów spotkań sceneria postindustrialnego wnętrza to szansa na stworzenie wyjątkowego eventu, a dla uczestników – niezapomniane wrażenia z udziału.

3. EXPO Arena w Ostródzie

Wyjątkowo nowoczesna hala, gdzie wykorzystane  zostały liczne innowacyjne rozwiązania ułatwiające organizację wszelkiego rodzaju spotkań. Dzięki zastosowaniu systemu ścian przesuwnych, przestrzeń konferencyjna może być kształtowana dowolnie, według potrzeb klientów. EXPO Arena jest nie tylko ciekawie zaprojektowana, ale posiada również najwyższej jakości sprzęt. Zastosowane przy budowie Areny funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania techniczne, pozwalają na organizację każdego kongresu czy konferencji.

4. Hotel Andels w Łodzi

Andel’s Hotel Łódź mieści się w odrestaurowanym budynku XIX-wiecznej przędzalni, na terenie centrum handlowo – usługowo – rozrywkowego Manufaktura. Współczesny design kontrastowo i oryginalnie harmonizuje z historyczną budowlą. Obiekt charakteryzuje się nowoczesną architekturą, niebanalną grą kolorów i form, szkła i tekstyliów, dzieł sztuki i mebli. Czterogwiazdkowiec posiada ponad 3100 m2 powierzchni – 7 sal konferencyjnych, a także największą salę balową w Łodzi.

5. Hotel Aries w Zakopanem

ARIES Hotel & SPA położony jest w samym centrum Zakopanego, w pobliżu Krupówek. Dzięki gruntownej i starannej renowacji,
w miejscu legendarnego Domu Turysty powstał nowoczesny obiekt z duszą. Udało się w nim połączyć architekturę lokalną i barwną historię tego miejsca z nowoczesnością, elegancją i folklorem. Niepowtarzalnego uroku dodają hotelowi ręcznie zdobione sufity, mozaikowe tapety oraz urokliwe zakopiańskie widoki. Połączone sale „Zakopane” jest największym pomieszczeniem konferencyjno-bankietowym
w ARIES Hotel & SPA. Jej atutami są: dostęp do naturalnego światła, nowoczesne wyposażenie audiowizualne, a także osobne wejście dla uczestników eventu. Dzięki specjalnemu systemowi dźwiękoszczelnych i rozsuwanych drzwi, sala daje możliwość aranżacji układu zgodnie z charakterem wydarzenia.

6. Odyssey ClubHotel Wellness & SPA Kielce

Wkomponowany w otoczenie lasu i łąk Hotel Odyssey wyróżnia niezwykłe położenie tuż pod szczytem góry z niezwykłymi widokami na panoramę świętokrzyskego krajobrazu i położonego w oddali miasta Kielce. Kameralny charakter wnętrz i niewielka ilość pokoi
w stosunku do dużej powierzchni SPA zapewnia niespotykany komfort, również dla gości konferencyjnych. Ciekawym miejscem w obiekcie jest również Restauracja Space Odyssey. Wypełniona kosmicznymi obrazami i nieziemskim światłem pobudza zmysły aromatem i smakami doskonałej kuchni, a jej atrakcją jest 300-metrowy taras letni. Odyssey to uniwersalny hotel posiadający również sale konferencyjne, odpowiednie miejsca na bankiety, eventy oraz imprezy integracyjne.

7. ICE Kraków

ICE Kraków to nowoczesny obiekt światowej klasy, spełniający wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych. Centrum posiada ponad 36 000 m2 przestrzeni konferencyjnej. Sala Audytoryjna gotowa jest na przyjęcie nawet 2000 osób. Przestronne
i wielofunkcyjne foyer przystosowane zostało między innymi do organizacji wystaw, stoisk sponsorskich i ekspozycyjnych. Dodatkowym atutem obiektu jest  wyśmienita lokalizacja- w sercu Krakowa. Wysoki standard budynku pozwala uplasować go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.

8. Kopalnia Soli Wieliczka

Urzekające wnętrza Kopalni Soli „Wieliczka”, zaciszny klimat podziemnych wyrobisk oraz olśniewający wystrój to wymarzona sceneria
dla zorganizowania konferencji, szkolenia czy eleganckiego balu. Solne podziemia stanowią doskonałe miejsce na duże, profesjonalne spotkanie firmowe – nawet dla 600 gości oraz kameralne spotkania biznesowe. Przed rozpoczęciem eventu lub po jego zakończeniu można zabrać zaproszonych gości na wędrówkę szlakiem Trasy turystycznej. Wszystkie komory wyposażone są w system nagłośnieniowy, projektor multimedialny, ekran i flipchart. W zależności od wybranego miejsca obiekt udostępnia również bezprzewodowe mikrofony, drink bar, scenę, mównicę, system audiowizualny, a nawet kabiny do tłumaczeń symultanicznych. W większości komór możliwy jest dostęp do Internetu oraz sieci telefonii komórkowych. Ponadto każda komora posiada własną szatnię i indywidualne zaplecze gastronomiczne.

9. Młyn Klekotki Resort & Spa

Hotel Młyn Klekotki to odrestaurowany XVII-wieczny młyn wodny znajdujący się w województwie warmińsko-mazurskim, usytuowany pomiędzy Morągiem, Pasłękiem i Ornetą. Aranżacja hotelowych wnętrz nawiązuje do stylistyki rustykalnej. W obiekcie nie brakuje też inspiracji dalekowschodnimi podróżami. Hotel w subtelny sposób został zaadaptowany również  do celów biznesowych. Spokojna i cicha okolica, w której znajduje się obiekt sprzyja pracy wymagającej skupienia oraz negocjacjom, po których można zrelaksować się w hotelowym spa, skorzystać z kortu tenisowego lub pograć w golfa na pobliskim polu golfowym.

10. Szyb Maciej w Zabrzu

Szyb Maciej to zespół obiektów dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Concordia”. Historia tych obiektów sięgająca początku XX w. powinna zakończyć się wraz z wyczerpaniem złóż węgla kamiennego na tym terenie. Jednakże nowy właściciel przekształcił szyb w studnię głębinową, a budynki, budowle, urządzenia i wyposażenie oraz otoczenie związane z dawnym zakładem górniczym udostępnione zostało do zwiedzania w ramach Szlaku Zabytków Techniki. We wnętrzach zaadaptowanych budynków oraz w plenerze Szybu Maciej można nie tylko oglądać oryginalne maszyny, które kiedyś pracowały na potrzeby kopalni, ale także zorganizować event w industrialnej przestrzeni.

Celem ankiety przeprowadzonej przez platformę meeting.pl było przede wszystkim poznanie opinii organizatorów wydarzeń, zleceniodawców, podwykonawców na temat funkcjonowania rynku eventowego w Polsce.